czech flagslovakia flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Dopravu máte ZADARMO
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Podporte rast vlasov. Vyskúšajte vitamíny proti ich vypadávaniu.
17.03.2019

Podporte rast vlasov. Vyskúšajte vitamíny proti ich vypadávaniu.

V tomto článku sa zameriame na problém padanie vlasov, ich kvalitu, hustotu, farbenie a čo pre nich urobiť. Zistite, aké vitamíny pomáhajú zlepšovať kvalitu Vašich vlasov.

Starostlivosť o vlasy

Vlasy sú našou pýchou a je všeobecne známe, že veľmi pôsobí na naše ego. Existujú rôzne druhy vlasov, ale každý z nás by chcel mať krásne, lesklé a husté vlasy a je jedno či kučeravé alebo rovné. V dnešnej dobe existuje množstvo prístrojov, vďaka ktorým môžeme docieliť to, že naše nepoddajné vlnité vlasy sa stanú rovnými a alebo naopak naše rovné a ovisnuté vlasy môžu nadobudnúť objemu a krásnych plážových vĺn. Bohužiaľ ale tieto prístroje väčšinou fungujú na základe vysokých teplôt, ktoré naše vlasy veľmi oslabujú, ničí a upaľujú. Potom sa stáva, že máme vlasy na každej strane hlavy inak dlhé a pri obyčajnom učesané môžeme vidieť, ako nám z hlavy odpadávajú malé alebo väčšie časti vlasu.

Ak sú Vaše vlasy takto oslabené, spravidla im chýba hlavne vitamín D a vitamín C, ktorý je možné získať s bežne dostupných potravín, ale vo svete vlasovej kozmetiky existuje aj nekonečný rad produktov, ktoré nám sľubujú, že už po 3. použití budú naše vlasy krásne , husté a zdravé, akoby sa žiadne poškodenie nikdy neodohralo. Avšak u mnoho z týchto produktov ide iba o klamlivú reklamu a alebo tam už nie je uvedené, že sa výrobok nesmie skombinovať s iným a alebo ho nie je vhodné používať práve keď používate aj spomínané tepelné prístroje.

Príklad kombinovanie produktov vlasovej kozmetiky

Ak používate nejaký olejček na suché a poškodené končeky vlasov a potom svoje vlasy vyžehlíte žehličkou na vlasy, olej začne pôsobiť ako by bol na panvici a Vaše vlasy sa tým pádom začnú škvariť.

Ako to teda urobiť? Všeobecne najjednoduchšie pravidlo je, pred žehlením vlasov použiť sprej na ochranu proti teplu a tepelnej úprave. Jedná sa o látku, ktorá dokáže vytvoriť akýsi ochranný štít pre vlas a tým pádom sa teplo nedostane až do jeho vnútra.

Pokiaľ sa ale spýtate akéhokoľvek kaderníka, ako vrátiť späť svoju kvalitu vlasov, ktorá zostala niekde na povrchu Vašej žehličky, kulmy či fénu, dostanete jednoduchú a prostú odpoveď.

Nepoužívajte ani jeden z týchto 3 spomínaných prístrojov. A keď už, tak len fén či kulmofén.

Kulmofény rozumieme okrúhla kefa pripevnený k fénu, ktorý Vám pri česaní vlasy rovno aj vysuší a vy môžete s jeho pomocou dosiahnuť krásneho účesu vrátane objemu. Pre lepšie výsledky je vždy dobré po umytí hlavy použiť penové tužidlo, ktoré dokáže Váš účes udržať dlhšie stabilné.

Čo keď má ale človek od prírody riedke vlasy? Dá sa s tým niečo robiť?

Áno, aj v tomto prípade existujú podporné produkty a to aj v prípade, že máte riedke vlasy v rodine. Na toto sú najčastejšie používané vlasová toniká, ktorá fungujú tak, že pomocou aplikátora nanesiete trochu tonika na vlasovú pokožku a jemne ho vmasírujte do kože. Tieto prípravky obvykle nie sú riešením len pre jeden problém. Väčšinou sú určené pre ľudí, ktorí majú problém s vypadávaním vlasov, nadmernou tvorbou lupín, rednúcimi vlasmi a kvalitou vlasov. Dôležitou zložkou v týchto produktoch je hlavne kolagén a vitamíny B1-12.

Komu sa nepozdávajú vlasová toniká, ale nemusí zúfať. Momentálne sa na trhu objavuje aj veľké množstvo výrobku pre vlasovú kvalitu v podobe prírodných doplnkov stravy vo forme kapsúl. Kapsuly sú v drvivej väčšine vyrobené čisto z prírodných produktov a bez nežiaduce chémie. Tieto kapsuly stačí užívať pravidelne (najčastejšie) 2-3x za deň. Prvé výsledky sa odhadujú na približne jeden mesiac po prvom užití kapsúl. Ovšem pre žiaduce výsledok je veľmi dôležité, kapsuly užívať pravidelne, nevynechávať dávky a hlavne musíte kapsuly brať dlhodobo. A verte, že výsledok za to stojí. Prečo? Pretože v jednej kapsule je obsiahnutých toľko potrebných vitamínov a látok, ktoré by ste ťažko za jeden deň prijali v podobe normálneho jedla alebo pitia.

Ak k týmto kapsulám nechováte plnú dôveru, môžete samozrejme potrebné živiny a vitamíny prijímať z potravín. Výsledok sa dostaví tiež, ale prirodzene to bude trvať o niečo dlhšie.

Vypadávanie vlasov

Vypadávajú Vám vlasy? Kedy je to v poriadku a kedy už by sme tento problém mali riešiť?

Vlasy prirodzene vypadávajú. Rastú, obmieňajú sa, mení. Vplyv na to má aj naša starostlivosť o ne. Na hlave máme približne okolo 100 tisíc vlasov, pokiaľ teda sem tam nájdete na košeli svoj vlas, nie je dôvod na paniku. O nadmernom vypadávaní vlasov hovoríme vo chvíli, kedy nám vypadne viac ako 100 vlasov denne, alebo naše hriva znateľne zredne. Vypadávanie vlasov môže mať rôzne príčiny - genetické, nadmerné vypadávanie vlasov ovplyvnenej naším životným štýlom, alebo príliš utiahnuté účesy.

Genetické vypadávanie vlasov postihuje najviac muža. Muži majú rastovú fázu vlasov kratšie, vlas rýchlejšie vypadne a ich účes skôr a rýchlejšie zredne. K tomuto javu dochádza vekom a hovoríme o plešatenie. V zriedkavých prípadoch sa však plešatenie môže prejaviť aj u žien, kedy príčinou sú napríklad hormonálne zmeny. Úplná strata vlasov u žien je však veľmi vzácna.

U nadmerného vypadávania vlasov ide o to, že vlasy vypadávajú po celej hlave a to viac než je zdravé. Vlasy po Vás zostávajú všade - na oblečenie, v dopravných prostriedkoch, na nábytku a pod. Môže byť spôsobené zlým životným štýlom, zlou stravou alebo nadmerným stresom.

Ak ste predtým mali husté vlasy, ale teraz sa stretávate s problémom vypadávanie vlasov, môže to mať hneď niekoľko príčin.

Prvou príčinou je tehotenstvo. V tomto období sa ženské telo mení doslova od hlavy až k päte. Jednou z tých menej príjemných vecí je práve vypadávanie vlasov. V tomto prípade nejde o to, že by ste sa stravovali zle, alebo prijímali málo potrebných vitamínov. Aj keď máte všetkého dosť, z Vášho tela si to berie Vaše nenarodené dieťa, a preto je potrebné túto dobu prečkať, alebo na odporúčanie doktora zvýšiť dávku potrebných vitamínov a látok.

Ďalšou veľmi rozšírenú príčinou vypadávania vlasov je stres. Poznáme to všetci. Či už je to naháňačka v práci, starosti s deťmi, starosti s rodinou alebo domácimi zvieratami, stres je všade okolo nás a je veľmi ťažké sa mu vyhnúť. A jeden z vedľajších účinkov stresu je práve spomínaný problém s vypadávaním vlasov.

Tretím dôvodom môžu byť nevhodne zvolené lieky, kvôli ktorým sa prestanú Vaše vlasy správne vyživovať a vypadnú.

Ďalšou príčinou tohto problému môže byť problém s Vašou štítnou žľazou. Ak každý deň uvidíte vo svojom kefami na vlasy až podozrivo veľa vlasov, bolo by aj vhodné si dôjsť k lekárovi a nechať svoju štítnu žľazu vyšetriť.

Ani napríklad príliš utiahnuté účesy, ako napríklad pevne stiahnuté copy, nerobia našim vlasom dobre, pretože veľmi namáhajú vlasovú líniu aj samotné korienky vlasov.

Rast vlasov - ako podporiť rast vlasov

Najčastejšie ide o železo. Je teda dobré túto veľmi dôležitú látku telu dodať späť a bude to mať priaznivý vplyv nielen na Vaše vlasy ale na celé Vaše telo. Druhou chýbajúce látkou bude pravdepodobne estrogén. Že máte nedostatok železa v krvi, sa dozviete obvykle z krvných testov a túto látku môžeme doplniť napríklad pomocou úpravy jedálnička, kedy do svojich stravovacích návykov zaradíte šošovku, špenát, orechy alebo aj hovädzie a kuracie mäso. To neznie tak zložito, že?

Lenže ... Ak zistíte, že máte nedostatok železa, konzultujte jeho dopĺňanie s lekárom, aby ste sa vyhli prípadnému predávkovaniu. Predávkovanie železom môže spôsobiť poškodenie orgánu a alebo zvýšiť možné percento vzniku cukrovky.

V ďalšom bode sa zameriame na nedostatočný rast vlasov.

Máte síce husté a na pohľad pekné vlasy, ale nerastú do dĺžky? Áno, aj toto sa stáva a samozrejme sa proti tomu tiež dá podnikať v určitých krokoch.

Rast našich vlasov závisí na rozdeľovanie jednotlivých buniek, ktoré vlasy doslova vytláčajú hore a predlžujú vlasovú hmotu. Zvyčajne nám vlasy povyrastú zhruba o 15cm za rok. Ovšem rýchlosť rastu vlasov závisí od veku človeka, kedy sa môže celý cyklus spomaliť až štvornásobne. Na rast vlasov a zrýchlenie rastu taktiež existujú kapsule. Tieto kapsle na rast vlasov zvyčajne obsahujú dôležité vitamíny A, B, D, E a K. Samozrejme tieto vitamíny zoženiete aj v potravinách, ale opäť platí pravidlo, že z kapsúl získate o mnoho väčšie množstvo vitamínov za oveľa kratší časový interval.

Vitamíny a minerály

Teraz sa teda pozrieme na vitamíny, bez ktorých by naše vlasy len ťažko držali "pohromade". Musíme však zdôrazniť, že žiadne vitamíny Vám vlasy nezachráni, ak o ne pravidelne nebudete dbať! Ak celý rok nechávate svoje vlasy nech "tak nejako sú" a potom počas týždňa poberiem všetky možné vitamíny, ktoré vlasy potrebujú, a budete si myslieť, že je situácia zachránená, ste na omyle. Je dôležité pravidelne po celý rok dodávať svojim vlasom výživu, aby sa mohla dobre vstrebať a aby ju naša hriva využila naplno.

Vlasom sa hovorí "korunka krásy". Akú starostlivosť naše vlasy vyžadujú, čo je pre nich nevyhnutné a ako si udržať pevné a krásne vlasy? Namiesto drahých šampónov a balzamov sa radšej zamerajte na vlasovú výživu a dbajte na to, aby vlasy mali dostatok všetkých vitamínov a minerálov, ktoré potrebujú. V prvom rade je to totiž výživa, ktorá drží vlasy pevné a zdravé. Pozrime sa dnes na vitamíny a minerály, ktoré neobsahujú žiadnu chémiu a ktoré sa o Vaše vlasy postarajú.

Zvlášť v lete, keď slniečko svieti na plné pecky a kedy si užívame bazénov a vodných radovánok, dostávajú naše vlasy najviac zabrať. Veľa ľudí si nakúpi opaľovacie prípravky na kožu a myslia si, že sú pred slnkom zachránené. Často však zabúdajú na vlasy, ktoré sú na slniečko naozaj citlivé a tiež naše kadere je potreba chrániť.

UV žiarenie má negatívne dopady na fyzické vlastnosti vlasov, pretože predovšetkým narúša vlasový proteín. Vlasy sú potom lámavejšie, slabé, strácajú pružnosť.

Je to práve teda leto, kedy by sme mali venovať väčšiu pozornosť a dôkladnejšie starostlivosť vlasom. A kde začať? Predsa u vitamínov!

Vitamíny

Vitamíny B – komplexu

Tie sú úplne najdôležitejšie! Zabraňujú vypadávaniu vlasov a chráni práve pred už spomínaným UV žiarením. Ich nedostatok spôsobuje zvýšené masteniu vlasovej pokožky a vyšší alebo vysoký výskyt lupín. Vitamíny B - komplexu nájdeme napríklad v obilninách, strukovinách alebo mliečnych výrobkoch. Obsahujú je však napríklad aj vajíčka, hrozno a karfiol.

Medzi vitamíny B - komplexu patrí:

 • Vitamín B1
 • Vitamín B2
 • Vitamín B3
 • Vitamín B5
 • Vitamín B6
 • Vitamín B7
 • Vitamín B9
 • Vitamín B12

Vitamín B5 má tiež okrem zásadného vplyvu na kvalitu vlasov priaznivé účinky aj na nechty a pleť. A presne takto pôsobí aj náš vlastný produkt VitcoHair, ktorý nielen zlepšuje kvalitu vlasov, ale tiež Vám pomôže zdokonaliť Vašu pleť a tiež zlepší kvalitu vašich nechtov.

Vitamínu B7 sa tiež niekedy prezýva vitamín H. Toto označenie pochádza z dvoch nemeckých slov Haut und Haar, ktoré v preklade znamenajú pokožka (Haut) a vlasy (Haar). Táto prezývka "Vitamín H" odkazuje teda na jeho priaznivý vplyv na vlasy a pokožku.

Vitamín A

Keď sa povie vitamín A, veľa ľudí si spomenie na mrkvu alebo rybí tuk, kde je tento vitamín zastúpený naozaj v hojnom množstve. Nájsť ho môžeme ale aj v kukurici, kapusta alebo pečeni. A k čomu tento vitamín slúži? Pomáha udržiavať správnu funkciu mazových žliaz.

Vitamín C

Snáď najznámejší vitamín. Dôležitý je nielen pre vlasy, ale aj pre celý náš organizmus. Pôsobí ako antioxidant. Jeho najznámejším zdrojom sú citrusové plody, ako napríklad citrón alebo pomaranč. Nachádza sa však aj v jahodách, zelenej aj červenej paprike a v brokolici. Vedeli ste, že veľa vitamínu C obsahuje aj kaleráb? Zaujímavé, nie?

Vitamín E

Dôležitý predovšetkým pre ženy, ktoré si na svoje hrive zakladajú. Dámy, nemusíte míňať veľa peňazí za masky, aby ste mali hebké vlasy. Od toho je tu vitamín E! Vitamín E ako bojovník za zdravé a hebké vlasy a pomáha tiež proti vypadávaniu vlasov. Zlepšuje cirkuláciu po celom tele, teda aj po pokožke hlavy. Každý vlások tak dostáva všetko, čo potrebuje a vďaka vitamínu E môžu vlasy zdravo a v poriadku rast.

Teraz sme si vymenovali tie najdôležitejšie vitamíny. Každý sme si krátko predstavili a už vieme, ktorý vitamín je dôležitý pre jednotlivé potreby vlasov. Nie sú to však len vitamíny, ktoré naše vlasy potrebujú. Dôležitým parťákom sú aj minerály, ktoré spoločne s vitamínmi tvorí pevnú základňu pre zdravé, pevné, lesklé a pružné vlasy. Nemali by sme na ne zabúdať ale len pre vlasy. Minerály sú totiž nevyhnutné stavebné minerály zubov a zdravý úsmev pristane každému.

Minerály

Vápnik

Vápnik je úplne tým najzákladnejším prvkom pre zdravý rast vlasov. V hojnom zastúpení ho nájdeme v mliečnych výrobkoch, ale aj v šošovke, sardinkách alebo brokolicu.

Selén

Ak ľutujete ostrihaní svojich vlasov a chcete ich čo najskôr späť, stavte na selén. Tento minerál nielen že zabraňuje vypadávaniu a ochabnutie našej hrivy, ale tiež podporuje rýchly rast vlasov. Locika z rozprávky "na vlásku" ho asi musela jesť veľa. Nájdeme ho v kukurici, tekvicu a strukovinách.

Kremík

Kremík je na tom podobne ako selén - tiež posilňuje vlasy a áno, tiež zabraňuje ich vypadávaniu. Kremík opäť môžeme nájsť v strukovinách, alebo naopak môžeme siahnuť po hrozienkach, banánoch a napríklad ryžu.

Zinok

Zinok je tým najlepším pomocníkom proti mastné kožu a suchým, vysušeným vlasom. Za jeden z dôvodov pri vypadávaní vlasov sa dokonca označuje práve nedostatok zinku! Rast našich vlasov dokonca môže ovplyvniť aj to, koľko zinku prijímame - záleží totiž na tom, koľko zinku sa dostane k samostatnému koreňu vlasu.

Síra

V prvej chvíli sa možno zarazíte, prečo práve síra. Budete iste veľmi prekvapení, keď Vám poviem, že síra je hlavnou zložkou štruktúry vlasov a má nezastupiteľný význam, ale je to tak. Výrazne ovplyvňuje kvalitu aj rast vlasov a je vhodné ju dopĺňať. Jej zdrojom sú cibuľa, ryby, vajcia alebo napríklad známe avokádo. Kto nie je vegan alebo vegetarián môže ju tiež doplniť kuracím mäsom.

Draslík

Draslík je ďalším dôležitým minerálom, pretože prekrvuje pokožku vlasov. To je dôležité pre výživu každého vlasu, ktorá potom zariaďuje ich zdravý rast. Doplniť ho môžeme zemiaky, hrozienka, fazule alebo opäť avokádom.

Mangan

Mangán pôsobí práve proti pomalému rastu. Rastú Vám pomaly vlasy? Zaraďte do jedálnička viac cereálií, rýb alebo vajec. Mangán nájdeme ďalej tiež v kuracím mäsu alebo (do tretice všetko dobré) v avokáde.

Jód

Jód bojuje proti suchým vlasom a často vypadávajúcim vláskom. Pite minerálky so zvýšeným obsahom jódu a zvýšte tak nenásilne denný príjem jódu. Jedzte ryby a cesnak.

Hořčík

Horčík je známy minerál a jeden by si myslel, že je dobrý na všetko. Horčík môže pomáhať proti bolesti hlavy, napomáha regenerácii svalov. Dôležitý je tiež pre vlasy, podporuje rast a chráni vlásky pred lámaním. Nájdeme ho v melónu, malinách a orechoch. Doplniť ho môžeme tiež rozpustnými horčíkovými kapsulami, ktoré len necháme vyšumieť vo vode a zamiešame.

Najlepším vitamínom na vlasy však bude rovnako pohoda. Vlasy často vypadávajú kvôli stresu. Hoďte sa do pohody, chodievajte na prechádzky a berte dostatok vitamínov a minerálov - aj ich nedostatok môže spôsobiť napríklad úzkostné či až niekedy depresívne stavy.

Z nášho sortimentu Vám môžeme odporučiť prírodné doplnky stravy pre zlepšenie kvality vlasov, pleti a nechtov:

 • Prírodný doplnok stravy VitcoHair - 45 denný kúra
 • Prírodný doplnok stravy VitcoHair - 135 denný kúra

Problémy - farbené vlasy

Áno, farbenie vlasov je nielen u žien obrovským trendom. Poznáte to, každý chce to, čo nemá, a tak sa stáva, že žena s blond vlasmi túžia po krásnych červených vlasoch a podobne. Pôvodne boli farby na vlasy vyvinuté z prostého dôvodu. Tým dôvodom bolo zakryť šedej odrasty alebo prvý sivé vlasy. Ľudia si kupovali farbu, ktorá odtieňom pripomínala ich vlastné a prírodnú farbu. Lenže tak tomu už dávno nie je a ľudia sa farbí koľkokrát aj na veľmi neprirodzené odtiene modrej, fialovej, ružovej a tak ďalej.

Farbenie vlasov nie je moc šetrný proces. Všeobecne sa tvrdí, že tmavé farby nám uškodí menej ako tie svetlé odtiene. Áno, na tom bude trochu pravdy, pretože svetlé farby naše vlasy odfarbujú a oslabujú ich, aby z nich z časti zmizla prirodzená farba. Po niekoľkých takýchto zákrokoch a nedostatočnej starostlivosti začnú byť naše vlasy veľmi slabé a lámu sa prakticky po najmenšom dotyku.

Ako postupovať, aby sme zachránili farbené vlasy?

Začnime tým, že ste si teoreticky vlasy ešte nenabarvili, ale uvažujete o tom.

 1. Nikdy si nefarbite vlasy doma
  Skutočne je lepšie, keď si našetríte pár korún na služby kaderníka, ktorý zvyčajne vie, čo robí, má kvalitné produkty a tiež kvalitnú starostlivosť pre regeneráciu. Verte, že vo väčšine prípadov odídete s pocitom krásne hebkých a lesklých vlasov iného odtieňa, ako ste doteraz mali.
  Pokiaľ si odfarbuje vlasy doma, riskujete, že si namiešate farbiace krém v zlom pomere s peroxidom a buď si vlasy upálime úplne a alebo je trvalo veľmi poškodíte. Za to to predsa nestojí.
 2. Pred farbením si vlasy neumývajte.
  Znie to možno trochu zvláštne, ale ak si vlasy aspoň dva dni pred farbením neumyjete, vzniknutá mastnota Vám vlastne pomôže, pretože zabraňuje dehydratácii, ktorá vzniká po použití peroxidu. Okrem toho farba tiež lepšie chytá na neumyté vlasy.
 3. Pred farbením zvážte aj svoj stav vlasov.
  Pokiaľ máte polámané vlasy alebo rozštiepené končeky, nechajte ich zastrihnúť, oddýchnuť a používajte hydratačné masky na vlasy a pod. Ak tak neurobíte a hneď vlasy nafarbíte, viacmenej je odkážete na smrť.
  Ovšem hydratačnú masku používajte maximálne 1x po troch umytí, aby sa Vám vlasy nezačal hojne mastiť.
 4. Správna starostlivosť a produkty po nafarbenie.
  Tak a je to. Máte odfarbené alebo nafarbené vlasy. Teraz je dôležité, zaobstarať si kvalitné a ideálne prírodnú vlasovú kozmetiku. Nie je dobré na týchto produktoch šetriť. Nebojte sa si priplatiť a kúpte si kozmetiku, ktorá obsahuje napríklad keratín, ktorý je známy tým, že obnovuje poškodenú štruktúru vlasov. Ďalšou skvelou zložkou môže byť napríklad extrakt zo sójového proteínu alebo kokosového mlieka, ktoré vlasy dokážu skvele vyživiť.
  Vyhýbajte sa však produktom s vysokým obsahom alkoholu, pretože tieto produkty majú tendencie farbu z Vašich vlasov sťahovať a musíte sa potom farbiť častejšie.
 5. Obmedzte styling.
  Tu tým myslíme hlavne žehlenie, kulmovanie a fénovanie vlasov. Vlasy budú po nafarbenia vo veľkej nevýhode a tepelný styling by ich mohol ľahko doraziť.
 6. Chráňte vlasy pred slnkom.
  Vysoké UV žiarenie má za následok vyblednutie farby a oslabenie štruktúry vlasov. V tomto prípade stačí kúpiť sprej pre ochranu pred UV žiarením, ktorý zakúpite v každej drogérii za pár korún.
 7. Chlór nebrať!
  Dávajte si pozor, do akej vody namáčate svoje vlasy. Ak ste v prechlórovanie bazéne, Vaše vlasy budú čím ďalej tým slabšie, vybledlejší a lesklé teda určite nebudú.
 8. Doprajte svojim vlasom wellness.
  Nie je nič jednoduchšie, než svojím odfarbeným vlasom dopriať chvíľku odpočinku pomocou olejových zábalov. Skvelý je napríklad zábal z kokosového oleja, pričom látky krásne dostanú dovnútra vášho vlasu a vyživí ho.

To sme sa trochu rozhovorili a teraz už nám zostáva spomenúť naše najklasickejší a najčastejšie problémy, ktoré sa našich vlasov týkajú.

Problémy s vlasmi

Mastné vlasy

Príčinou mastných vlasov je nadmerná produkcia kožného mazu, ktorý aj pomocou hrebeňa včesáváme do svojich vlasov. Toto sa môže diať napríklad kvôli stresu, nevhodné strave, hormonálnym zmenám (puberta, menopauza) alebo aj práve kvôli používaniu nevhodné vlasovej kozmetiky.

Čo na mastné vlasy

Existuje rad odporúčaní a rád, ako sa mastnoty zo svojich vlasov zbaviť.

 1. Používajte tužidlo.
  Penové tužidlo obalí Vaše vlasy a kožný maz sa k nim tak ľahko nedostane.
 2. Skúste začať s tupírovaním vlasov.
  Vďaka tupírovania vlasy nadvihnete a vyhnete sa tak častému kontaktu s pokožkou hlavy.
 3. Používajte suchý šampón.
  Suchý šampón dokáže z Vašich vlasov odstraňovať prebytočný maz a vlasy potom vyzerajú upravene a nadýchane.
 4. Masáž pokožky.
  Občas skúste jemne masírovať svoju pokožku hlavy. Týmto procesom zmiernite tvorbu kožného mazu.
 5. Vlasy umývajte po ránu.
  Ak budete vlasy umývať po ránu, budú celý deň krásne nadýchané a svieže, zatiaľ čo ak je umyjete večer, cez noc je přeležíte a maz sa opäť dostane do vlasov viac, ako by sme chceli.

Lupiny vo vlasoch

Lupiny sú vlastne takým opakom mastiacich sa vlasov. Lup je malý kúsok našej kože, šupinka ak chcete, ktorá sa z dôvodu vysušenie pokožky odlupuje a buď sa zachytáva vo vlasoch, alebo nám padá na rameno. Tento problém pôsobí trochu nečisto, ale nie je tomu tak. Sú ľudia, ktorí jednoducho nemajú správne hydratovanú pokožku a koža sa im vysúša, aj keď sú to veľmi čistotní ľudia.

V tomto prípade sa odporúča veľa hydratovať telo a piť dostatok vody a potom ešte používať hydratačný vlasovú kozmetiku ako sú hydratačné masky na vlasy, olejčeky ai.

Opäť stačí pomocou jedného z vymenovaných prípravkov trochu namasírovať našu pokožku a efekt by sa mal čoskoro dostaviť.

Záverom

Na záver by sme si mohli zrekapitulovať tento článok. Ak chceme mať krásne vytúžené vlasy je dôležité používať, vhodnú najlepšie odborníkom odporúčanú vlasovú kozmetiku. Rast vlasov môžeme podporiť masážami hlavy, používaním vlasového toniká a pre celkovú kvalitu vlasov je dobré telo zásobiť potrebnými vitamíny pre rast vlasov, látkami ako sú zinok a železo, ktoré získame nielen zo správnej a prospešné stravy, ale tiež napríklad z prírodných doplnkov stravy proti vypadávaniu vlasov alebo na zlepšenie celkovej kvality vlasov.

Ďalej Vám môžeme odporučiť náš prírodný bylinný sirup, ktorý má tiež prospešné látky pre Vaše vlasy.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi