czech flagslovakia flag
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Dopravu máte ZADARMO
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Vykašliavanie hlienu, zahlienenie
18.05.2019

Vykašliavanie hlienu, zahlienenie

V tomto článku sa dnes budeme zaoberať vykašliavaním hlienov a zahlienením.

Čo je zahlienenie?

Iste ste sa s týmto termínom v živote už niekedy stretli a prešli si týmto problémom, aspoň raz vo svojom živote.

Problémy vznikajú v sliznici, ktorou je vybavený vnútorný povrch tráviacej sústavy, močových ciest, rozmnožovacích orgánov a dokonca aj dýchacích ciest. Jej hlavné funkcie je mechanická a chemická ochrana tkanív, ktoré chránia pred vonkajšími vplyvmi prostredia a jej imunitný systém chráni tkanivá pred toxínmi. Nesmieme zabudnúť aj na ďalšie jej funkciu, a síce vylučovanie toxínov z tela. Práve zahlienenie je príznak ,, znečistenie "organizmu, ktorý potrebuje a vyžaduje jeho detoxikáciu - vyčistenie.

K zahlienenie dochádza pri dráždení sliznice. Môže ju dráždiť veľké množstvo podnetov, najčastejšie z nich býva smog, fajčenie, rôzne infekcie atď.

Ponúka sa otázka, ako sa zahlienenie prejavuje a ako ho rozoznáme? Prejavuje sa počas dňa (napr. Potenie pri jedle), ale aj v noci - vyrážky, alergie, apod. Všetko si postupne rozpíšeme ďalej.

Vykašliavanie hlienov

Vykašliavanie zeleného hlienu

V prípade, keď vykašliavate zelený hlien, jedná sa o veľkú infekciu a Váš organizmus sa bráni, ako to len ide. Konzistencia hlienu je hustá, pretože dochádza k odumieraniu bielych krviniek. Ak sa stav nelepší do 14 dní či ste dostali horúčku, je nutné vyhľadať lekára.

Vykašliavanie bieleho hlienu

Biely hlien môžeme radiť medzi prvé príznaky, keď sa o Vás začína pokúšať infekcie. Zahlienenie sprevádza opuchnutá sliznica, kedy hlien,, tečie ". Tu je ešte možnosť zaraziť prehlbovanie infekcie a predísť zhoršenie choroby.

Vykašliavanie hnedého hlienu

Pri vykašliavaní hnedého hlienu nie je dôvod na paniku. Je možné, že sú dutiny zanesené prachom či inou nečistotou. Ovšem ak bude farba hnedá aj ďalšie dni, mali by sme zvážiť návštevu lekára.

Vykašliavanie žltého hlienu

Toto je fáza, kedy biele krvinky sa perú s infekciou a tým je postupne z tela vylučovaný hlien žltej farby. Za niekoľko dní by mala choroba odznieť. Urýchliť jej liečbu môžeme lieky a bylinkami, ktoré uvádzame nižšie.

Vykašliavanie hlienu s krvou

Vykašliavanie hlienu s krvou by sme nemali brať na ľahkú váhu a navštíviť lekára. Ide o prejav, ktorý značí, že sa v tele, konkrétne dýchacích cestách, niečo deje. Hlien s krvou môže vychádzať z priedušiek, pľúc, hrtana, priedušnice, ...

Príčiny zahlienenie a vykašliavanie hlienu

Medzi najčastejšie príčinou zahlienenie sú znovu objavujúce sa infekcia, a to predovšetkým u mladších ľudí. So zvýšením ťažkostí a zhoršovanie príznakov sa môžeme stretnúť nielen v jesennom období, ale tiež aj na jar, kedy je telo po zimnom období unavené a vyčerpané. Preto je nutné posilňovať imunitu a prijímať veľa vitamínov.

Ak by sme sa zamerali na príčiny, ktoré spôsobujú tzv. Neinfekčné zahlienenie, tak by sme spomenuli rôzne alergie alebo chyby v stravovaní (mliečne výrobky, ...).

Čo na zahlienenie a vykašliavanie hlienov

Produkty, ktoré by sme Vám radi odporučili, a ktoré by mali podporiť detoxikáciu nájdete nižšie.

Nielen, že podporí pohyblivosť hlienu von z dýchacích ciest, ale aj hlien rozriedi a tým detoxikáciu organizmu urýchli a bude chrániť sliznicu pred ďalšími toxínmi.

Lieky na vykašliavanie hlienov / Bylinky na vykašliavanie hlienov

Prírodný bylinný sirup Vitco Herbal - napomáha nielen s detoxikáciou organizmu, ale tiež pomáha na uvoľnenie dýchacích ciest (pri zahlienení, pomoc pri odkašliavanie), podporuje imunitný systém a pozitívne pôsobí na duševné zdravie. Doplnok stravy je získavaný z chlorelly, žihľavy a vitamínu C najmodernejším spôsobom výroby.

Prevencia zahlienenie

Nutné je zvýšiť príjem tekutín. Tým máme na mysli čistú vodu - bez bubliniek, bez cukru. Proti zahlienenie môžete tiež predísť v prípade, keď budete posilňovať imunitu, prijímať dostatok vitamínov a pomôcť môžu aj rôzne lieky alebo bylinné produkty. Odporúčame prírodný bylinný sirup Vitco Herbal, o ktorom sa môžete dočítať na našom webe, kde si ho môžete aj objednať a presvedčiť sa o jeho účinnosti.

Záver

Ako všetci iste vieme, opakovanie je matka múdrosti, a preto si tento článok ešte zrekapitulujeme. Ak chceme predísť zahlienenie alebo aspoň zmierniť príznaky, je dôležité dodržiavať príjem tekutín, vhodnú stravu, prijímať dostatok vitamínov a ďalej zaradiť užívanie bylinných sirupov či prírodných liekov - prípravok na detoxikáciu organizmu (zoženiete v našom e-shope).

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi